NOVINKY

Gratulujeme!

Třída 4A8 GYBenešov 2020Ještě jednou moc gratulujeme Zuzce a Julii z Gymnázia Benešov, které vyhrály jak národní kolo soutěže EMQ Cena pro vítěze 20202020, tak získaly třetí místo ve Velké finálové soutěži EMQ 2020! Za odměnu od nás dostaly zlatou cihličku, pohár pro vítěze národního kola soutěže i peněžní poukázku v hodnotě 8.000,-Kč pro celou třídu. Gratulujeme a děkujeme za účast v soutěži!

 

Jak dopadlo Velké finále soutěže EMQ 2020?

Dne 16. 6. 2020 se uskutečnilo Velké finále soutěže EMQ 2020 pořádané Evropskou bankovní federací formou youtube přenosu. Účastníky byli vítězové národních kol z téměř 30 zemí, kteří se utkali ve finančním kvízu. Vítězem  kvízu se stal Mateo ze Španělska, na druhém místě se umístil Hristijan ze Severní Makedonie a na třetím místě se umístily Zuzka a Julie z České republiky!
Na záznam z přenosu se můžete podívat ZDE. A na platformě Kahoot! je navíc možné si finálovou sérii otázek v angličtině vyzkoušet až do 14. 7. 2020. Více informací najdete v tiskové zprávě EBF.

 

Velké finále soutěže European Money Quiz 2020

Zveme všechny příznivce finančního vzdělávání na Velké finále soutěže European Money Quiz 2020, který pořádá Evropská bankovní federace dne 16. června 2020 od 14hodin formou živého youtube přenosu. Budou zde představeni vítězové národních soutěží ze všech zapojených zemí, zazní zde informace o finančním vzdělávání a každý si bude moci zahrát quiz na téma finanční gramotnosti na Kahootu! (vše bude v angličtině), https://www.youtube.com/EuropeanMoneyQuiz

 

Poháry 2020

 Vyhlašujeme vítěze Národního kola soutěže EMQ 2020

 

1. Gymnázium Benešov, Husova, třída 4A8 - 10587 bodů

2. ZŠ Zruč nad Sázavou, Na Pohoří, třída 9B - 9356 bodů

3. ZŠ Přerov, U Tenisu, třída 9A - 9166 bodů

4. Gymnázium Praha 9, Litoměřická, třída 4F - 8620 bodů

5. 10. ZŠ Plzeň, nám. Míru, třída 9B - 8517 bodů

Všem moc děkujeme za účast a výhercům gratulujeme!

 

Mimořádná pravidla soutěže národního kola EMQ 2020

Vzhledem k mimořádným opatřením kvůli epidemii Covid-19 bude letošní soutěž EMQ pořádána jen na národní úrovni. Třídy přihlášené do soutěže se zúčastní nejdříve třídního kola a nejlepší dva studenti z každé zapojené třídy se následně zúčastní kola národního. Každá třída obdrží od České bankovní asociace (ČBA) jedinečný PIN kód, který obsahuje 15 testových otázek a které studenti zodpoví na svých mobilních telefonech (každý student bude odpovídat na otázky sám za sebe). Třídní kolo soutěže bude probíhat v termínu od 4. 5. – 15. 5. 2020. Vyhodnocení bude probíhat na základě výsledků bez započítaných bonusových bodů.

Národní kolo soutěže bude probíhat v termínu od 25. 5. – 29. 5. 2020. ČBA zašle kontaktním osobám PIN kód pro 2 reprezentanty třídy, kteří se zapojí do národního finále EMQ. Tento PIN kód bude jedinečný, každý soutěžící může vyplňovat kvíz pouze 1x a jako uživatelské jméno použije své příjmení. PIN kód nesmí sdělovat třetí osobě. Sdělení PIN třetí osobě, stejně tak jako jakýkoli pokus o ovlivnění výsledků soutěže podvodným způsobem bude považováno za důvod pro diskvalifikaci. Soutěž bude vyhodnocena podle výsledků účastníků bez započítaných bonusových bodů. S pěti nejúspěšnějšími třídami a vítězem soutěže Vás seznámíme 9. června 2020.

A jaká bude odměna pro výherce národního kola soutěže? Třídy na prvních třech příčkách získají na památku do „školní síně slávy“ diplom a pohár. Co se týká odměny pro šampiona národního kola, rádi bychom ocenili celou třídu tak, aby si výhru užili společně. S ohledem na současnou situaci, kdy je pořádání společných akcí velmi problematické, přemýšlíme, čím jiným bychom studentům udělali radost. Tuto otázku tedy zatím necháváme otevřenou a uvidíme, jak se bude situace dále vyvíjet a jaké možnosti budou přicházet v úvahu v červnu či na začátku příštího školního roku.

 

Z důvodu současné situaci je mezinárodní soutěž EMQ pro rok 2020 zrušena.

Probíhat bude jen třídní a národní soutěž. Evropská bankovní federace uskuteční dne 16. 6. 2020 od 15 hodin online přenos přes Youtube kanál pro všechny zájemce o finanční vzdělávání. Během přenosu představí vítěze národních kol soutěže, zazní zde mnoho informací týkajících se finančního vzdělávání a bude zde možnost zahrát si Kahoot! on-line (vše bude jen v anglickém jazyce). 

 

Odložení termínu národního kola soutěže 

Vzhledem k vládnímu nařízení ze dne 10. 3. 2020 o uzavření škol bychom Vás rádi informovali, že národní soutěž European Money Quiz bude odložena. O náhradním termínu Vás budeme informovat podle vývoje situace.

Zároveň bychom Vás rádi informovali, že Evropská bankovní federace zrušila cestu do Bruselu na mezinárodní soutěž EMQ ve dnech 28. – 29. 4. 2020. Finálová hra se má uskutečnit on-line pomocí youtube kanálu dne 29. 4. 2020 v dopoledních hodinách.

Vyzkoušejte si, zda znáte odpovědi na dalších 10 publikovaných otázek 

Otázky naleznete ZDE a nebo v záložce: Pro učitele - odkazy na testy na platformě Kahoot.

 

Znáte správné odpovědi i na tyto nově zveřejněné otázky?

Jak byste uspěli při testu? Otázky naleznete ZDE a nebo v záložce: pro učitele - odkazy na testy na platformě Kahoot.

 

Zveřejnili jsme další sadu otázek z celoevropského finále v Bruselu

Vyzkoušejte si, jak byste obstáli v celoevropském finále v Bruselu a odpovězte na 15 otázek. Otázky naleznete také v záložce: pro učitele - odkazy na testy na platformě Kahoot.

 

Pro hru na Kahoot! potřebujete nyní jen PC s připojením k internetu

Víte, že Kahoot! přidal nové funkce? Jednou z nich je, že pro hru již nepotřebujete dvě zařízení, ale stačí Vám jen PC s připojením k internetu. Podrobný návod jsme publikovali ZDE.

 

Vyznoušejte si test jako na celoevropském finále v Bruselu!

Publikovali jsme první ze dvou sad otázek, na které minulý rok odpovídali finalisté národních kol v Bruselu (bez použití kalkulačky). Test nalezenete ZDE nebo také v sekci "pro učitele" - "Odkazy na testy na platformě Kahoot!". 

 

A ještě přidáváme jednu motivační fotografii. Kdo bude Šampionem roku 2020?

Poháry pro vítěze EMQZapojte se do soutěže, připravujte se a nemáte co ztratit, můžete jen získat - minimálně nové znalosti!

 

I v roce 2020 proběhne soutěž EMQ, těšte se!

EMQ Soutěž BruselNárodní kolo  soutěže bude probíhat od 16. - 20. března 2020 a finále v  Bruselu se uskuteční ve dnech 28. - 29. dubna 2020. Začněte  se připravovat pomocí již publikovaných cvičných testů z  předchozích let!

 

Podívejte se jak v roce 2019 probíhalo celoevropské finále v Bruselu!

European Money Quiz - Who wins the 2019 finals in Brussels?

 

Soutěže EMQ 2019

EMQ 2019_BruselDo soutěže EMQ 2019 se zapojilo více než 100 000 studentů z 28 zemí napříč celou Evropou. V Česku šlo o více než 1400 studentů ze 73 tříd. 

 

Gratulujeme vítězům ze Slovinska!

Fotka Jakub a Štěpán 2019Štěpán a Jakub sice na stupně vítězů nedosáhli, ale svými znalostmi se rozhodně neztratili mezi dalšími téměř 60 soutěžícími. Domů si odvážejí mnoho zážitků! Děkujeme kluci za účast v soutěži i reprezentaci ČR v Bruselu.

 

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.